8 листопада 2017

В Італії була випущена срібна монета на честь Fiat 500!

Компанія «НІКО-Захід» повідомляє: італійський державний монетний двір випустив нову монету з обмеженим тиражем, присвячену історії знакового Fiat 500, в рамках святкування 60-річчя моделі.

Монета номіналом 5 євро, представлена вчора Міністерством економіки і фінансів Італії, була розроблена майстром-гравером Клаудією Момона. В цілому буде випущено всього 4000 монет не для обертання, що зробить кожну справжньою знахідкою для колекціонерів.

На лицьовій стороні зображений Fiat 500 1957 року і нинішня модель в перспективі, облямовані словами «Repubblica Italiana». На зворотному боці показаний безпомилковий профіль класичного 500 з датами 1957 і 2017 років – роком випуску першого Fiat 500 і роком карбування монети, а також номінал монети в 5 євро.

Монета – справжній маленький твір мистецтва на честь здійснення великої мрії про мобільність і свободу – також має велику літеру «R», показуючи, що вона карбувалася в Римі, і ім’я гравера поруч з логотипом Fiat 500 в стилі оригінальних рекламних плакатів. 
Випуск монети – це всього лише останній етап з довгої серії урочистостей, присвячених 60-річчю Fiat 500, він відбувся через кілька місяців після іншої важливої події – випуску поштовою службою Італії пам’ятної марки.

Всесвітнє значення і репутація Fiat 500 в якості справжньої ікони дизайну також підтверджує і те, що автомобіль був включений в постійну колекцію Музею сучасного мистецтва (MoMA) в Нью-Йорку. Тим часом, незвичайна здатність моделі викликати збуджуючі емоції була відзначена в першому короткометражному фільмі, присвяченому Fiat – «See You In the Future», в якому знявся володар Оскара актор Адрієн Броуді з оригінальним Fiat 500 і моделлю спеціального випуску 500 Anniversario. На сьогоднішній день відео отримало близько 19 мільйонів переглядів.

Ентузіасти, колекціонери і представники громадськості також взяли участь у святкуваннях під час спеціального туру «500 Forever Young», який проїхав по найкрасивіших площах у всій Європі.

За свою 60-річну історію Fiat 500 поліпшив повсякденне життя мільйонів людей. Його виробництво було важливою частиною післявоєнної відбудови економіки в Італії, він забезпечив країну чотириколісним транспортом, а потім почався його експорт по всьому світу. Сьогодні 80% всіх  автомобілів Fiat 500 продаються за межами Італії, і це один з бестселерів в Європі, який посів перше місце в восьми країнах і є серед трьох кращих в шести інших.

* Монету можна придбати через канали продажів Монетного двору Італії за 40 євро.