29 травня 2020

Крихітний, але швидкий мікроавтобус Fiat Multipla з 60-х

Італійському Fiat вдалося в 60-х роках неможливе - створити спритний мікроавтобус з карбюраторним двигуном, потужністю всього 25 к.с. і обсягом 767 см3.

Щоб уберегти двигун від перегріву, інженери встановили радіатор великої продуктивності. У 60-х роках модель Fiat 600 Multipla розганялась до 102 км / год при таких скромних силових характеристиках. А починалося все з того, що конструктори Fiat вирішили зібрати мікроавтобус на базі міської малолітражки вельми скромних габаритів Fiat 600. Підсумком розробки став крихта-мікроавтобус Multipla з розташуванням двигуна ззаду.

Оскільки багажного відділення не було передбачено в новій моделі, запаску довелося укладати прямо під ноги першому пасажиру. З появою Multipla, італійці часто жартували над його опуклими боками, стверджуючи, що таким круглим той став через хлопавку, яка вистрілила в салоні. Насправді саме кузов був предметом гордості інженерів Fiat. Завдяки такій конфігурації в невеликому салоні мікроавтобуса пасажири відчували себе комфортно.

У автомобіля дві задні двері, завдяки яким легко потрапити на задні сидіння. А ось переднє сидіння розкладається, перетворюючись в спальне місце. Привід у автомобіля задній, до того ж довелося посилити підвіску, замінивши поперечну ресору на пружини і важелі. Для свого часу це був прогресивний автомобіль з незалежною підвіскою за вельми невеликі гроші.