11 січня 2022

E-DUCATO – «НАЙЕКОЛОГІЧНІШИЙ ВАНТАЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ 2022 РОКУ» У КАТЕГОРІЇ «ФУРГОНИ»

Fiat Ducato відзначив сорокаріччя як беззаперечний лідер у своєму сегменті, встановивши вражаючий рекорд обсягу продажів. За інформацією Dataforce, минулого року Fiat Ducato став найпродаванішим комерційним автомобілем у Європі: продано більше 150 000 автомобілів.

Утримуючи лідерство у своєму сегменті з 2014 року і ставши найпродаванішим комерційним автомобілем у 2020 році, Fiat Ducato є незаперечним чемпіоном серед фургонів на 13 європейських ринках. Це єдина модель, спеціально створена як база для автобудинків.

Успіхи продовжились і у 2021 році. Сорокарічний ювілей відзначили знаковою подією — у квітні публіка вперше побачила повністю електрифіковану версію автомобіля.

З самих ранніх етапів проектування творці E-Ducato враховували вимоги покупців. Завдяки оригінальній передовій архітектурі, вільному простору в нижній частині шасі та великій відстані між лонжеронами акумулятори нової моделі оптимально розміщені під підлогою, при цьому не знижуючи корисний об’єм вантажного відсіку: він становить від 10 до 17 куб. метрів при вантажопідйомності близько 2 тонн. До інших очевидних переваг відносяться оптимальний розподіл ваги та низький центр тяжіння, що покращує керованість автомобіля за будь-якого завантаження.

E-Ducato демонструє характеристики, еквівалентні характеристикам автомобіля із дизельним двигуном. Завдяки електродвигуну з максимальним крутним моментом 280 Н·м і потужністю 90 кВт (близько 122 л. с.) він розганяється до 50 км/год за 5 секунд.

Крім того, E-Ducato передбачає ряд модульних комплектацій, наприклад два різні акумуляторні блоки ємністю 47 кВт·год і 79 кВт·год (кращий у класі показник) та 4 режими зарядки, три з яких доступні вже на етапі початку продажів. Укомплектований акумулятором ємністю 47 кВт·год, E Ducato може подолати до 170 км у їздовому циклі WLTP і до 235 км при русі в населеному пункті. При встановленні акумулятора ємністю 79 кВт·год запас ходу збільшується до 280 км у їздовому циклі WLTP, що відповідає 370 км при русі у населеному пункті. Усього півгодини зарядки забезпечують запас ходу 100 км.

Варто зазначити, що для акумулятора ємністю 79 кВт·год надається гарантія на 10 років або 220 000 км пробігу, а для акумулятора ємністю 47 кВт·год – 8 років або 160 000 км пробігу.

Якщо говорити про універсальність та відповідність широкому спектру різноманітних завдань та вимог, то в E-Ducato можна вибрати режим руху за допомогою перемикача Drive Mode Selector. У положенні Normal підтримується ідеальний баланс продуктивності та витрат, режим Eco забезпечує економію енергії. Коли необхідно перевезти важкий вантаж або подолати круте піднесення, слід вибрати режим Power.

Крім того, E-Ducato пропонує дві можливості, які подарують водіям спокій та впевненість:

– Turtle Mode (режим черепахи) схожий на функцію збереження енергії у мобільному телефоні. Він активується автоматично при низькому рівні заряду акумулятора та обмежує продуктивність, збільшуючи тривалість роботи акумулятора на 8–10 %.

– Recovery Mode (режим рекуперації) перетворює E-Ducato на єдиний електричний автомобіль, здатний рухатися без зупинки. Якщо один акумуляторний модуль перестає працювати, замість нього включаються інші, що дозволяє продовжити рух.

Універсальність, найкращі в класі експлуатаційні характеристики та надійність гарантують високу залишкову вартість цього автомобіля.

На виставці Ecomondo у Ріміні, знаковій європейській події, присвяченій переходу до екологічно безпечних технологій та економіки з багатооборотним використанням продукції, E-Ducato був одностайно визнаний переможцем у номінації «Найекологічніший вантажний автомобіль 2022 року», заснованої редакторами видань Vado e Torno та Sustainable Truck & Van.

Група експертів виконала всебічну оцінку з урахуванням таких факторів: двигун і тип палива (дизель, гібрид, газ, електричний привід), трансмісія, системи безпеки, комфорт, мережеві технології. Також оцінювалася загальна екологічна нейтральність, включаючи такі аспекти, як співвідношення потужності та ваги, можливість вторинної переробки компонентів та загальна вартість володіння.

Нагороду отримав Джанлука Дзампезе (Gianluca Zampese), керівник напряму «Легкий комерційний транспорт та системи автоматичного керування». У своїй промові він сказав: Ми дуже раді отримати таку нагороду. Вона підтверджує намір нещодавно створеної корпорації Stellantis приділяти все більше уваги екологічній безпеці та новим запитам клієнтів, які все більш вимогливі у питаннях захисту навколишнього середовища».

Поява E-Ducato знаменує важливий поворотний момент у забезпеченні екологічної безпеки та розвитку альтернативних силових агрегатів. Цей автомобіль є серйозним претендентом на роль еталона серед транспортних засобів з нульовим викидом шкідливих речовин.

При цьому сутність його не змінюється. Це все той же легендарний Ducato із властивими йому сильними сторонами: двигун потужністю 122 л. с., ідеальний для роботи в міських умовах, запас ходу до 370 км залежно від типу встановленого акумулятора, об’єм вантажного відсіку – 17 м3, вантажопідйомність – 1910 кг. І дві його найбільш популярні особливості: можливості підключення та особлива увага до безпеки.